Wypoczynek nad wodą

Wypoczynek nad wodą

Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą skorzystać z licznych atrakcji i miejsc służących wypoczynkowi, zdrowiu i uprawianiu sportów wodnych. Polecamy szczególnie:

 • Spływ Dunajcem na tratwach flisackich

  Jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Europie. Spływ Dunajcem to wyśmienity sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego i stworzenie romantycznego nastroju dla bliskiej osoby. Trasa spływu przebiega bowiem przez Przełom Dunajca, kręty i malowniczy kanion, o którym flisacy opowiadają podczas wycieczki. Sezon trwa od kwietnia do października. Początek trasy spływu: Przystań Sromowce – Kąty. Czas trwania wycieczki: 2-3h. Jedna tratwa zabiera do 12 dorosłych osób.

 • Rejsy gondolą po Jeziorze Czorsztyńskim

  Gondole kursują w okresie 1 maja - 30 września każdego dnia w godz. 9-18.00. Godziny otwarcia poza sezonem: 9-16.00. Możliwe jest przewożenie zwierząt i rowerów.

 • Kąpiele i plażowanie, nurkowanie i żeglowanie oraz wędkowanie nad Jeziorem Czorsztyńskim

  Nad Jeziorem wypożyczane są kajaki, łodzie i rowerki wodne. W pobliżu znajduje się plac zabaw z dmuchanym statkiem pirackim – zjeżdżalnią, a także basen dla dzieci do 12 lat z kulami powietrznymi i trampoliną. Dla pasażerów gondoli przewidziane jest darmowe wejście na plac zabaw.

 • Spływ Dunajcem na dwuosobowych kajakach

  Pod opieką instruktora to świetna okazja do zabawy. Nie są wymagane duże umiejętności techniczne. Kajaki - pneumatyczne kanadyjki - bez problemu obsługiwane są przez początkujących kajakarzy. Opiekun pływa w jednoosobowym kajaku.

 • Rafting

  To spływ pontonami na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Polecany zaawansowanym, początkującym, a także dzieciom. Spływ zachwyca pięknem pienińskiego krajobrazu, uczuciem orzeźwiającego chłodu wody i górskiego powietrza

Zabawa i relaks w termach i aqua parku

 • AquaCity Poprad

  To kompleks 13 basenów z krystalicznie czystą wodą termalną, 350 atrakcjami wodnymi i programami animacyjnymi dla dzieci i dorosłych (w tym wyjątkowe laser show). To również największe wellness i centrum SPA na Słowacji. Wody termalne wydobywane są z głębokości 1 300 i z temperatury 50°C schładzane są do 38°C. Woda zawiera ponad 20 różnych minerałów, które korzystnie wpływają na organizm człowieka. W kompleksie znajdują się również centrum fitness, boisko do siatkówki, pole do mini golfa, a także restauracje, kawiarnie i bary fast food.

 • Kompleksy geotermalne

  To niezwykłe dobrodziejstwo natury, które odwiedzać można przez cały rok.

 • Termy Podhalańskie

  To obiekt położony 40 km od Krościenka w miejscowości Bańska Niżna, który oferuje cztery baseny (wewnętrzne i zewnętrzne) oraz brodzik dziecięcy. Temperatura wody to 28°C - 38°C. Baseny wyposażone są w urządzenia do hydromasażu tj. bicze wodne, ławki do masażu wodnego i powietrznego, jeżyki oraz gejzery wodne.

 • Gorący Potok Szaflary

  Położony jest 30 km od Krościenka. Kompleks oferuje baseny termalne w stylu japońskiego onsenu z naturalną wodą siarkową. Goście mogą korzystać z sauny suchej i parowej, kąpieli borowinowych, jacuzzi oraz tężni solnej. Dla dzieci, szczególnie atrakcyjne są park linowy i wodne zabawy w dmuchanej kopule wodnej (Wet Bubble) oraz na zjeżdżalniach. Na terenie obiektu znajdują się restauracje serwujące przepyszne steak'i z całego świata. Kompleks otwarty jest przez cały rok.

 • Vrbov

  (wody termalne na Słowacji). Ośrodek oferuje pięć basenów z mocno mineralizowaną wodą, która uznawana jest za najlepszą w Europie Środkowej. Woda wydobywana jest z głębokości 2 000 m, i z temperatury 59°C schładzana jest do 26°C. Woda zawiera minerały, które korzystnie wpływają na organizm człowieka, w tym w szczególności na układ ruchowy, oddechowy, nerwowy, sercowo-naczyniowy i na skórę. Temperatura wody 26°C - 38°C. Na terenie obiektu znajdują się: zjeżdżalnia, staw rybny i restauracje. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 8.00 - 22.00.

©2024 Copyright